woda …. to tu zaczyna się magia

Woda – najważniejsza substancja na Ziemi i chyba najbardziej niedoceniana, skrywa w sobie mnóstwo tajemnic … Starożytni Słowianie uważali ją za świętą i całkowicie nie rozumieli rzymskich idei utrzymania czystości za jej pomocą – mowa o pierwszych rzymskich toaletach publicznych, gdzie nieczystości spłukiwane były bieżącą wodą, doprowadzaną do miast akweduktami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jakość wody ma dla nas wielkie znaczenie. Niewielu jednak wie, że my sami wywieramy wpływ na jej jakość.

woda – sekrety

Choć trudno w to uwierzyć, woda ma swoje sekretne życie, ma specyficzną pamięć i może stać się dla Was portalem, który przeniesie Was (tak jak mnie przed kilku laty) do całkiem innego życia. Ludzie o otwartych sercach czują z nią powinowactwo od zawsze. Do pozostałych H2O mówi językiem faktów i tych stąpających twardo po ziemi, potrafi otworzyć na całkiem nowe doświadczenia.

Już Arystoteles miał z nią spory kłopot. Zauważył on bowiem, że woda pobrana ze strumienia, zagotowana i wylana na kamień zamarza szybciej niż ta sama woda niegotowana. Odpowiedź na tę zagadkę dała dopiero współczesna fizyka.
http://wyborcza.pl/1,75400,14932448,Dlaczego_goraca_woda_zamarza_szybciej_.html

Znany badacz fizycznych własności wody Masaru Emoto poświęcił jej prawie 30 lat swojego życia. Co w takim razie skrywa w sobie woda i czy zwykły, szary człowiek może sprawdzić to osobiście?



sprawdź sam

Mało kto z nas dysponuje mikroskopem a co dopiero mówić o laboratorium. Ale jest pewien prosty sposób, który pokaże Wam  nie tylko czym jest woda, ale postawi przed Wami fundamentalne pytanie:
„KIM JESTEM, że potrafię ją przemienić?”. Na razie jeszcze nie w wino, ale … 🙂

Opis doświadczenia:
Potrzebna jest nam wystudzona gotowana woda. Wlewamy ją do dwóch czystych literatek. Jedną odstawiamy daleko od nas a nad drugą czynimy prosty „rytuał” – mówimy do niej „dziękuję”, „kocham cię”. Mniej chodzi o słowa a bardziej o emocje im towarzyszące. To wszystko. Następnie obie próbki opisujemy i wkładamy do zamrażarki, i co jakiś czas sprawdzamy, co się z nimi dzieje.

Tak – próbka potraktowana uczuciami zamarznie jako druga … (sic!)