płeć mózgu

To taka książka traktująca o różnicach między kobietami i mężczyznami. Napisało ją dwoje dziennikarzy Anne Moir i David Jessel. Jest to zbiór opisów prac naukowych z całego świata, które dowodzą, że mózg człowieka jest organem płciowym. Mózgi, ze względu na płeć, różnią się budową wagą, ale przede wszystkim działają w całkiem inny sposób. Polecam tę pozycję wszystkim, którzy chcą lepiej zrozumieć mechanizm sprzeczek i kłótni, jakie powstają w związkach. Po lekturze tej książki, wzrosła u mnie odporność na „dziwactwa” drugiej strony.  🙂

mózg subiektywny

Dzisiaj na blogu idę nieco na łatwiznę i będzie mniej czytania niż zwykle. Poniżej zamieszczam tylko film, który powinien być obowiązkowy na wszystkich tzw. naukach przedmałżeńskich. Powinien być również wstępem do wszystkich rozpoczynających się terapii małżeńskich. Jest to skompresowana wiedza o podstawowych błędach popełnianych w relacjach damsko męskich. Mózg – nasz organ płciowy – jest bardzo subiektywny w ocenie.

Naprawdę jest mi żal tych wszystkich, którzy powiesili kłódki na moście. Bez minimalnej wiedzy, którą próbuję Wam przybliżyć, większość tych młodych ludzi skazanych jest na rozczarowania.

 

Dlatego wszystkim nam przyda się kilka ważnych rad i spostrzeżeń, podanych w przystępny, zabawny sposób. Gorąco zachęcam do oglądania.